Bir listenin kırk bir yıl hatırı var... listelerim.com (beta)


Kolay ve Etkili Cilt Bakım Maskeleri


Aslında yapabileceğimiz o kadar çok bitkisel maske varki. Ama ne yalan söyleyim bazıları gerçekten zor ve malzemelerini bulmak maden aramak gibi birşey. İşte size hem malzemesini her an bulabileceğiniz hemde uygulaması çok kolay olan birkaç tane bitkisel cilt bakımı maskesi
Bal Maskesi
Uygulaması en kolay olan cilt maskesi :) ve oldukça işe yarıyor. Tek yapmanız gereken oda sıcaklığındaki bir miktar balı yüzünüze maske olarak uygulayıp 15-20 dakika beklemek ve sonra cildinizi durulamak. (Tabiki bal kaliteli olmalı)
Yumurta Akı Maskesi
Bunu denedim ve gerçekten işe yarayan bir maske. Anında yüzünüzün gerilmesini sağlıyor. Biraz kötü kokuyor fakat güzelleşmek için değer doğrusu. Tek yapmanız gereken bir yumurtanın beyazını çatalla karıştırıp yüzünüze sürmek ve herhangi bir yüz mimiği yapmadan 20 dakika kadar beklemek hepsi bu.
Çilek Maskesi (Cildi Temizliyor)
Mesviminde aldığınız olgun bir çileği ortadan ikiye kesip bol miktarda yüzünüze sürüyorsunuz ve 20 dakika kadar bekleyip yıkıyorsunuz. Cildiniz hem temizleniyor hem de ışıl ışıl parlıyor. (Ama ben çileği yüzüme sürmektense yemeyi tercih ederim. En sevdiğim meyve)
Buzlanmış Süt Kalıplarıyla Cilt Bakımı
Buz kalıplarına yağlı süt doldurup buzlukta dondurduktan sonra sabahları bir tane kalıbı alıp eriyene kadar cildinizde gezdiriyorsunuz. Bu süt kalıplarıyla sürekli yaparsanız cildinizdeki farkı farkedeceksiniz.


Yorumlar


berencik en son 7 sene önce güncelledi
, , olarak etiketledi